Stříbro z krajského kola a skvělé 4. místo na mistrovství republiky

V pondělí 8. června 2026 se na Borské přehradě uskutečnilo krajské kolo projektu Dračí lodě školám na trati dlouhé 200 metrů. V konkurenci 12 středoškolských posádek si náš tým vedl výborně a po napínavém finále vybojoval 2. místo. Se skvělým časem 49,45 s nám vítězství uniklo o pouhé 0,4 sekundy, když jsme podlehli pouze týmu ze SPŠ stavební Plzeň.

Zisk stříbrných medailí nám zároveň zajistil postup na Mistrovství České republiky dračích školních posádek, které se konalo v pondělí 22. června 2026 na Vltavě v Praze. Na republikovém šampionátu se závodilo na menších lodích s posádkou 10 pádlujících a jedním bubeníkem. Přestože jsme nastoupili v částečně obměněné sestavě s novou bubenicí a zároveň s největším zastoupením dívek v týmu, dokázali jsme se probojovat až do finálové jízdy o 1.–4. místo.

Ve finále na nás čekaly už pouze chlapecké posádky. Ani proti nim jsme se však neztratili a byli jsme jim více než vyrovnanými soupeři. Na medailové umístění nám nakonec chybělo pouhých 0,5 sekundy, a obsadili jsme tak výborné 4. místo z celkového počtu 9 nejlepších školních posádek v České republice. O to větší radost nám udělalo, že jsme tentokrát dokázali porazit tým ze SPŠ stavební, kterému jsme tak oplatili těsnou porážku z krajského kola.

 Velké poděkování a pochvala patří všem vybraným studentům, kteří naši školu reprezentovali. Svými výkony, bojovností, týmovou spoluprací i ochotou věnovat svůj volný čas přípravě a závodům ukázali, že patří mezi nejlepší školní dračí lodní posádky v republice. Gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.