Online exkurze do Terezína

Ve dnech 18.3. a 19.3. 2021 se třídy 3.E a 2.D vydaly na exkurzi do Terezína. Fyzicky jsme sice nikam necestovali, ale pocitově jsme v terezínském ghettu opravdu byli.

První den se uskutečnily hned tři aktivity. Nejdříve jsme se účastnili prezentace o historii Terezína, následovala prohlídka ghetta a celý den zakončil workshop o lásce a vztazích v ghettu. Druhý den ráno začal workshopem o propagandě, který nás velmi zaujal. S exkurzí jsme se rozloučili poslední prohlídkou, a sice prohlídkou Malé pevnosti.

Pro všechny to byla příjemná změna od stereotypního učení. Líbilo se nám, že jsme se mohli zapojovat do prohlídek, velmi nás také zaujaly výpovědi bývalých vězňů Terezína a jejich vzpomínky. Myslíme, že ačkoliv se tento seminář uskutečnil online, tak byl velmi dobře připraven. Lektoři, kteří nám o Terezíně přednášeli, věděli skutečně mnoho zajímavých informací o daném místě a situaci. Díky tomu dokázali skvěle odpovědět na otázky, které účastníky zajímaly.Byť jsme neměli možnost Terezín skutečně navštívit, tak nás online seminář velmi bavil. Těšíme se na další podobné aktivity.


Fotoalbum