Exkurze v domovech pro seniory

V dubnu navštívili žáci a žákyně druhých ročníků oboru Sociální činnost plzeňské domovy pro seniory. Pro klienty zařízení měli naši studenti připravené rozličné volnočasové aktivity na podporu rozvoje jemné motoriky, kognitivních schopností a komunikačních dovedností. Činnosti byly vždy přizpůsobeny individuálním schopnostem a dovednostem jednotlivých klientů.

Největším přínosem exkurzí bezesporu byla možnost strávení společného času - setkání bylo obohacující jak pro studenty a studentky, tak i pro klienty daných zařízení.

Třída 2SCA absolvovala exkurzi v zařízení SeneCura v Plzni. Klienti domova si mohli společně s našimi studentkami vytvořit náramek z korálků, doplňovat chybějící slova do textu písniček, luštit křížovky a zahrát si rozličné deskové hry.

Žáci a žačky ze třídy 2SCB navštívili zařízení Domov pro seniory sv. Jiří v Plzni. Studenti a studentky v tomto případě realizovali aktivity na podporu rozvoje paměti a pozornosti - poznávání obrázků, vyhledávání dvojic, luštění křížovek a hraní deskových her.

V obou zařízeních měli žáci a žačky možnost pokládat místním zaměstnancům dotazy, které je v souvislosti s prací v daných zařízeních zajímaly.


Fotoalbum