Exkurze – firma Streicher, Štěnovice

V pátek 23. června 2023 se uskutečnila exkurze pro studenty SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara do firmy STREICHER, spol. s r. o., která sídlí ve Štěnovicích a je dceřinou společností nadnárodní skupiny STREICHER se sídlem v Deggendorfu. Společnost se zabývá strojírenskou výrobou a také výstavbou inženýrských sítí.

V oblasti strojírenství se zaměřuje především na výrobu vakuových zařízení a jejich součástek pro různá odvětví průmyslu, např. potravinářský, chemický či farmaceutický průmysl. Nejedná se přitom jen o samotnou výrobu těchto zařízení, ale také o jejich prvotní vývoj a konečnou montáž.

Exkurze začala představením společnosti STREICHER, při kterém jednatel společnosti a ředitel strojírenské divize pan Jiří Lopata seznámil studenty s činností společnosti a jednotlivými divizemi.   Poté následovala prohlídka jednotlivých výrobních hal, kde studenti mohli sledovat průběh celého výrobního procesu s odborným komentářem. Kromě toho byli studenti informováni o možnosti absolvování odborné praxe přímo ve firmě.