3. místo v soutěži Technika má zlaté dno

Dne 12. října 2021 se uskutečnil již 9. ročník soutěže „Technika má zlaté dno“. Soutěž se konala ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň. Naši školu reprezentovali žáci 4. ročníku oboru Mechatronika ve složení Petr Czapek, Tomáš Gruber, Ondřej Sochor a Kryštof Říha. V kategorii střední odborné školy obsadili 3. místo.

Své síly v technických znalostech (montáž výrobku ze stavebnice Merkur a Boffin) v soutěži poměřilo celkem 19 soutěžních týmů ze škol z celého Plzeňského kraje. Úkolem čtyřčlenných soutěžních týmů bylo sestavit funkční hledač světla. Na splnění zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny a k dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

Soutěže se zúčastnilo celkem 76 žáků, týmy jsou vždy rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií. Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje jednotlivě převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo), 1 000 korun (zvláštní cena komise) a ostatní pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.


Fotoalbum