Zlatý pohár Linde - Memoriál Mgr. Václava Vilda

19. ročník soutěže ve svařování –  krajské kolo, 23. 3. 2023 SŠ Rokycany.

Soutěž pořádala Střední škola Rokycany, Jeřabinová 96. Naši školu reprezentoval v metodě 135  Jiří Kaprhál ze třídy 3OKZ a obsadil výborné 4. místo.

 

Soutěž byla vyhlášena jako soutěž jednotlivců pro metody svařování 135 a 311, která se skládala  z testů týkajících se bezpečnostních předpisů,  technologie svařování a  také praktické části. V praktické části soutěžící svařovali jeden V svar v poloze PF, což je svislá zdola nahoru. Pro pedagogický doprovod byla zajištěna nesmírně zajímavá exkurze ve společnosti Mulbea se  sídlem v Cerhovicích, jež vyrábí opěrky hlavy do automobilových sedaček.

Výborně  připravené soutěže se účastnilo 8 středních škol z Plzeňského kraje. Úspěšný J. Kaprhál bude reprezentovat naši školu ve dnech 17. – 19. 4. 2023 na mezinárodní soutěži Zlatý Pohár Linde 2023 ve Frýdku-Místku.