Středoškolská technika 2023 na ČVUT opět s naší účastí

Ani letos jsme nechyběli. Na 15. ročníku akce StreTech, sledované nejen ČVUT, ale i sdělovacími prostředky, se prezentovali Jiří Lüftner a Dan Smutný. Vítěz krajského kola Středoškolské odborné činnosti Jiří Lüftner prezentoval svůj parní pohon lodi (videoukázka) a Dan Smutný, rovněž účastník krajského kola SOČ autonomní dron. Čtěte dále.

StreTech je akcí, na níž jsou k vidění až neuvěřitelně kreativní ukázky práce žáků středních škol. Prezentují se modely automobilů na vodíkový pohon, roboty, manipulátory, modely letadel, letos byl vystaven i tryskový pulsační motor, aerodynamický tunel, točily se Stirlingovy teplovzdušné motory, bylo možno vidět i architektonické studie, či práce z oblastí chemie a dalších věd. Rozhodně stojí za zhlédnutí video na stránkách StreTechu.

U modelů byl jako každoročně mohutně zastoupen 3D tisk, často v rozsahu desítek, ne-li stovek hodin tisku.