První ročník soutěže MINIDRON 2023

Dne 26. 9. 2023 se konal 1. ročník soutěže MINIDRON 2023. Soutěž se konala v  sále Střední školy zemědělské a potravinářské, Klatovy. Naši školu reprezentovali žáci 3. a 2. ročníku oboru Elektrotechnika Filip Starove, Luděk Brožík, Petr Pošvic a Daniel Straka.

Úkolem dvoučlenných týmů bylo prolétnout dronem stanovenou dráhu v co nejkratším čase. Do dráhy byly vloženy překážky (branky, průlety, slalomové tyče), kterými musel dron prolétnout či je oblétnout dle vyznačené dráhy. Přibližně uprostřed dráhy byla umístěna přistávací plocha označená jako „MEZIPŘISTÁNÍ“, kde musel dron přistát a soutěžící se vyměnili řízení dronu. Každé soutěžní družstvo mělo na průlet dráhy časový limit 5 minut, během kterého nebyl omezen počet pokusů průletu dráhy. Naši žáci zabojovali, ale medailová místa neobsadili. Získali však nové zkušenosti, které jistě zúročí v příštím ročníku.