Proběhly testy Cambridge English Qualifications

V sobotu 4. 12. 2021 na SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara proběhly zkoušky, ve kterých měli studenti možnost získat mezinárodně uznávané certifikáty angličtiny Cambridge English Qualifications. Pro složení B1 Preliminary for Schools (nahrazuje část české maturitní zkoušky z anglického jazyka) se rozhodlo celkem 11 žáků, úroveň B2 First for Schools absolvovalo 19 žáků a přesně 6 studentů se nebálo ověřit si své znalosti na úrovni C1 Advanced.

Každý zájemce měl možnost vybrat si úroveň dle svého uvážení. Po skončení testů byli všichni plni dojmů. Část zúčastněných byla se svým výkonem spokojena a zkoušky nehodnotila jako složité, jiní naopak cestu k získání certifikátu považovali za velmi obtížnou a netrpělivě očekávají výsledky, které obdrží do 4. února 2022.

A proč zkoušku z poslechu, psaní textu na zadaná témata, ověřování porozumění textu a rozhovoru skládat? Zkouška od úrovně B1 nahrazuje českou maturitní zkoušku z anglického jazyka. Studenti tak absolvují pouze didaktické testy a nemusí se účastnit školní části maturity (slohová práce a ústní zkouška).

Doufejme, že se nám podařilo založit novou tradici, která povede ke zvýšení prestiže naší školy a umožní studentům porovnat si své znalosti angličtiny na mezinárodní úrovni.