Naši žáci rozdávali radost

Ne každý má to štěstí, že může slavit Vánoce se svými blízkými. Zejména v domovech pro seniory jsou mnozí klienti, kteří jsou z různých důvodů osamělí. A právě jim se toto pro řadu z nich nelehké období snažili zpříjemnit naši žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost.

V rámci odborných předmětů se připojili k projektu oslovení seniorů osobním dopisem a vlastnoručně vyrobeným vánočním přáním. Dopis má motivovat k odpovědi, má klienty vybídnout, aby se podělili o své životní zkušenosti, zájmy i vzpomínky. Cílem aktivity je pomoci překonat pocit osamění, dát seniorům najevo, že se někdo zajímá o to, co v životě zažili, a má upozornit na důležitost mezigeneračního setkávání. Věříme, že tím alespoň trochu přispějeme k vánoční pohodě.