A drakkary vypluly...

V pondělí 19. 6. 2023 se 21 statečných studentů naší školy sešlo na Borské přehradě ke školním závodům v projektu „Dračí lodě školám“. Naše loď se dokázala dostat do finálové jízdy.

Soutěžilo 20 školních posádek na sprintové trati 200 m. Posádku dračí lodě tvoří 20 pádlujících, jeden bubeník a kormidelník, který byl zajištěn pořadateli. Pádlování na dračí lodi je kolektivním vodním sportem, kdy základem je dobře spolupracující tým.

Pod názvem Předurčeni k úspěchu jsme se vydali neohroženě do prvních jízd, kdy jsme se přes opravnou jízdu dostali do semifinále a zde jsme si druhým místem v rozjížďce zajistili skvělý postup do finálové jízdy o 1.-4. místo. V této jízdě se nám bohužel příliš nedařilo a skončili jsme na 4. místě. I přes zklamání ze závěrečné jízdy je to výborné umístění. Se získanými zkušenostmi se budeme těšit na příští ročník. Velmi děkuji všem zúčastněným studentům za týmového ducha a reprezentaci školy.