Ilustrační foto PIXABAY (zdarma)
Ilustrační foto PIXABAY (zdarma)

Studenti poslali přes 12 000 Kč na charitu

Po celý březen 2022 studenti druhého a třetího ročníku oboru Informační služby SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni četli knihy do projektu Čtení pomáhá, do nějž se přihlašují žáci ze základních a středních škol. Díky úspěšnému ověření znalostí formou testu, honorovaného částkou 50 Kč, která měla být věnována charitativní činnosti, odeslali žáci na různé sbírky 12 200 Kč.

Na webové stránce projektu je seznam literatury, ze kterého si žáci zvolí knihu, tu přečtou a následně si ověří své znalosti pomocí krátkého kontrolního testu. Když uspějí, dostanou kredit 50 Kč. Peníze si však nenechávají pro sebe, ale věnují je na některou z nabízených charit. Aby měli studenti oboru Informační služby správnou motivaci, tak probíhala mezi druhým a třetím ročníkem soutěž. Která třída přečte více knih, dostane sladkou odměnu. Soutěž vyhrál druhý ročník s počtem 191 správně zodpovězených testů, třetí ročník měl 53 úspěšných testů, dohromady tedy žáci zvládli 244 testů. Tím pádem poslali studenti na různé dobročinné sbírky 12 200 Kč. Nejčastějšími charitami se staly Lyžařské závody pro všechny, Abilympiáda v Jedli, Truhlářská dílna v Keni, Lépe slyšet, lépe žít a Psí pomocník hrdina. Nejvíce přečtených knih od jednoho studenta bylo 35, a to od slečny Barbory Tauberové ze 2.D, která dostane speciální odměnu.

„Čtení pomáhá je skvělý projekt, který jsme si celá třída moc užila, určitě v tom budeme pokračovat i nadále,“ uvedla účastnice ze 2. D.