Lyžařský kurz SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara

V týdnu od 23. do 27. ledna probíhal lyžařský kurz žáků SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara na Klínovci. Studenti společně s učiteli byli již tradičně ubytovaní v penzionu Pinokio v Božím Daru. Mezi žáky naší školy se našli ti, kteří se na lyžování ohromně těšili, těch byla drtivá většina, ale i těch, kteří se lyží vyloženě děsili a přáli si jen, aby kurz přežili ve zdraví.

První den, se po dlouhé cestě žáci ani nerozkoukali a už vyrazili na sjezdovku kousek od penzionu vstříc prvnímu lyžování. Jedna skupina šla předvést již získané dovednosti, aby je učitelé mohli rozřadit do skupin podle kvality, a druhá se šla učit základy lyžování, které buď žáci pozapomněli, nebo je nikdy neměli možnost získat. Další dny, po rozřazení do skupin, se už jezdilo z Božího Daru autobusem do jednoho z nejnavštěvovanějších Skiareálů v České republice, a to na Klínovec. Ti, kteří již uměli lyžovat či jezdit na snowboardu bez jakýkoliv potíží, se pokoušeli v průběhu kurzu naučit nové triky, které by jejich jízdu posunuly na další úroveň. Naopak jedinci, kteří jízdě na lyžích pořád nemohli přijít na chuť, se poctivě snažili ty zkušenější dohnat. Každý večer byli účastníci výcviku obohaceni přednáškou o různých zimních sportech či náčiní k nim potřebnému od samotných studentů.

V polovině kurzu, tedy ve středu, se tělocvikáři ze 3.E vydali na běžky po krásných panoramatech Krušných hor. Jízda na rovině po pár metrech již nedělala problém téměř nikomu, ale jakmile přišlo na brždění či jízdu mimo stopu, tak snažení se některých vypadalo spíše jak humorná groteska. Zejména při naší snaze překonat kopečky, na zpáteční cestě k penzionu se kolemjdoucí museli z pádů některých popadat za břicho.

Poslední den již každý dokázal pokořit sjezdovku bez toho, aniž by jeho jízda ohrožovala zdraví vlastní či zdraví ostatních na sjezdovce. Naší výpravě se tedy podařilo odjet zpět do západočeské metropole bez jakéhokoli závažného poranění.


Fotoalbum