Do Německa na zkušenou

Dne 14. prosince se na naší škole konala beseda s názvem "Do Německa na zkušenou". Jazyková animátorka Adéla Horáková si pro naše žáky ze tříd 2PLH a 2PLT připravila interaktivní prezentaci zaměřenou na představení všech možností, které tento projekt nabízí.

V průběhu dvou vyučovacích hodin mluvila o organizacích, které nabízejí krátkodobé i dlouhodobé pobyty, a to nejen v Německu, ale i v dalších zemích. Zároveň se podělila o své vlastní zkušenosti a poradila našim žákům, jak je možné zajistit financování těchto výjezdů. Výměnné programy mládeže a projekty podporované programem Erasmus+ byly prezentovány jako skvělý způsob, jak si rozšířit jazykové dovednosti a zároveň poznat nové kamarády. Další část byla věnována dlouhodobým pobytům zahrnujícím odborné vzdělávací pobyty i studium na německých školách a univerzitách. Naši žáci se dozvěděli i o workcampech a Evropském sboru solidarity, prostor získaly i pracovní příležitosti a prázdninové brigády v zahraničí.  

Prezentace otevřela našim žákům dveře směrem k novým příležitostem. Teď je již zcela na nich, zda a jak jich v budoucnu dokážou využít.