1. místo v okresním kole Jazykového WocaBee šampionátu!

Třída 1PLH/B se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Třída se v rámci okresu Plzeň-město umístila na vynikajícím 1. místě, díky čemuž získala ceny a postoupila do krajského kola.

Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee. Žáci si mohou vybrat ze 13 jazyků, třída 1PLH/B soutěží v jazyce německém.

Krajské kolo, do něhož postoupila naše třída, probíhá právě v těchto dnech, kdy žáci soutěží o postup do celostátního kola soutěže, ve kterém můžeme získat další ceny a příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč. Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí!

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí. Každý žák ze třídy 1PLH/B získal během okresního kola denně v průměru 1195 WocaPoints bodů, což činí přibližně 796 správných odpovědí za den. Třídy v šampionátu soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni žáci a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti. Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým žákem individuálně za pomoci umělé inteligence a žáci si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači.

Další umístění našich tříd soutěžících v německém jazyce:

1PLH/A – 4.místo

2PLH/B – 6.místo

2PLH/A – 7.místo

1EP – 16.místo