Pozoruhodné ukázky technické tvořivosti žáků

Výborné ukázky kreativity techniků předvedli Jiří Lüftner z 2. ročníku a Daniel Smutný z ročníku 4. ve školním kole Středoškolské odborné činnosti. Určitě čtěte dál!

"Strojař" Jiří Lüftner zkonstruoval parní strojovnu pro pohon rádiem řízeného modelu lodi. Zručný lodní modelář se úspěšně vypořádal s konstrukcí zdroje tepla, parního kotle a parního stroje, vše vyrobil v domácí dílně a úspěšně odzkoušel v lodi na vodě. Vidět jeho parní strojek v chodu je zážitek. "Mechatronik" Daniel Smutný sestrojil a naprogramoval dron, který jen tak pro zábavu nepoletuje s dálkovým řízením, ale je schopen rozpoznat svůj cíl. Může tak třeba doručovat zásilky a plnit jiné užitečné úkoly. Práce samozřejmě postupují do vyššího (krajského) kola a věříme, že uspějí. Zaslouží si to.