Exkurze do Německa – objevování historie a kultury

23. dubna v brzkých ranních hodinách jsme se vydali na cestu objevování historie a kultury Německa, která nás provedla skrze významná místa a kulturní poklady této země. Toto dobrodružství trvalo celé čtyři dny a bylo plné objevů a emocí.

Naší první zastávkou byl Berlín. Procházeli jsme se po East Side Gallery, kde jsme obdivovali umělecká díla na pozůstatcích Berlínské zdi, a navštívili jsme Checkpoint Charlie, symbol studené války. Zastavili jsme se v Reichstagu, který nás okouzlil svou jedinečnou architekturou a historií, a z jehož kupole jsme si užili jedinečný výhled na celé město. Prošli jsme Braniborskou bránou a podél ikonické Unter den Linden se dostali k dalším významným budovám a památkám Berlína.

Dva tisíce let dlouhou historii německých zemí nám zábavnou formou přiblížilo interaktivní Deutschland Museum a muzeum DDR nás provedlo životem bývalého východního Německa. Vychutnali jsme si také úžasný výhled na město z televizní věže, která nám otevřela panoramatický pohled na Berlín.

Celé jedno dopoledne jsme strávili v Sachsenhausenu, bývalém koncentračním táboře a poté jsme navštívili vilu spojenou s nechvalně proslulou konferencí u malebného a turisticky velmi vyhledávaného jezera Wannsee. Rozlehlými zahradami zámku Sanssouci jsme se pak dostali do Postupimi.

Poslední den naší exkurze jsme začali v pohádkovém zámku v Moritzburgu, kde nám pomocí animace přiblížili dobu jednoho z nejvýznamnějších drážďanských vládců. Nedaleké Drážďany nás pak okouzlily svou architekturou a atmosférou a naše putování jsme zakončili návštěvou proslulé obrazárny Zwinger.

Nejen návštěvy významných památek, ale také ubytování v hostelu v Berlíně nám poskytlo prostor ke sdílení našich dojmů a poznatků z každodenních výletů, a zároveň nám umožnilo vytvořit nová přátelství a společné vzpomínky. Tato exkurze nás obohatila historickými poznatky i novými zkušenostmi a perspektivami.


Fotoalbum