2. místo v krajském kole Logické olympiády

Již po osmé se žáci naší školy zúčastnili 14. kola Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách. Martin Ruhsam ze třídy 2STB obsadil 2. místo v kraji. 

Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích. V Logické olympiádě nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového kreativního rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia.

Do Logické olympiády se přihlásilo 75 237 soutěžících z 3 286 škol (zhruba o 12 000 studentů více než v loňském roce), v kategorii středních škol 14 936 žáků, z toho 1 158 z Plzeňského kraje a 643 z naší školy (rekordní počet od počátku soutěžení na škole), což byl již potřetí největší počet účastníků v Plzeňském kraji. Do krajského kola se letos probojovali kromě Martina další 3 žáci:

Vojtěch Wagner, 1STB (27. - 28. místo v kraji), David Kankrdlík, 2ME (43. - 45. místo v kraji) a Jan Pliml, 4MSB (49. - 50. místo v kraji).  V krajském kole se letos již tradičně utkali gymnazisté z Plzně, Domažlic, Rokycan, Klatov, Sušic a Blovic a 14 míst z 50 možných pro sebe získali žáci SPŠ stavební, VOŠ a SPŠE a naši žáci. Úspěšnými řešiteli v krajském kole se stali žáci Gymnázia Mikulášské náměstí, Gymnázia J. Š. Baara, Domažlice, Gymnázia Sušice, Gymnázia a SOŠ Plasy a VOŠ a SPŠE Plzeň a postoupili do celostátního kola, které se tradičně koná 29. listopadu v Míčovně Pražského hradu. Našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Vítězům gratulujeme a těšíme se na příští rok.