Mapa webu Česky English Deutsch

Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň

Aktuality

12.11. 2018

Úspěch v Logické olympiádě

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už popáté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

více

Sekce: Aktuality

7.11. 2018

Město Plzeň podporuje technické vzdělávání

Město Plzeň podporuje technické vzdělávání

V rámci „Dotačního programu na podporu aktivit k technickému vzdělávání v roce 2018“ přispělo Město Plzeň naší škole částkou 40 tisíc Kč. Dotace byla určena „na pokrytí neinvestičních nákladů v oblasti studijních projektů a aktivit zaměřených na technické vzdělávání.“

O jaké projekty jde:

více

Sekce: Aktuality

1.11. 2018

Přípravné koužky

Sdělujeme případným dalším zájemcům, že přípravné kroužky jsou již naplněny.

Sekce: Aktuality

29.10. 2018

Návštěva MSV Brno v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání

Článek na webu projektu.

Sekce: Aktuality

Články

29.10. 2018

Zájezd do Rakouska a Německa

Zájezd do Rakouska a Německa

Zájezd do Rakouska a Německa přinesl studentům spoustu nezapomenutelných zážitků. Po mnohaměsíčních přípravách, které započaly už zjara letošního roku, konečně nadešel druhý říjnový týden, ve kterém studenti naší školy absolvovali jazykově-poznávací exkurzi. Cílem tohoto zájezdu bylo poznat zajímavá místa a tamější pamětihodnosti, ale také překonat ostych a zkusit si konverzovat v cizím jazyce.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner, tit. foto F. Šefčík  |  Sekce: Články

29.10. 2018

Anglické divadlo

Anglické divadlo

Velká aula naší školy se proměnila v divadelní jeviště i hlediště, zněla jen angličtina! Výuku anglického jazyka žákům naší školy zpestřila účast na divadelních představeních souboru The Bear – Educational Theatre, který zavítal na naší školu a ve dnech 25.10. a 26.10.2018 První den sehrál pro žáky dvakrát po sobě napínavou detektivní hru s názvem Murder at Wimbledon. Studentky a studenti však nebyli pouze pasivními diváky a aktivně mohli do představení vstupovat s radami a postřehy, pochopitelně v angličtině, které vedly vyšetřovatele k nalezení pachatele. Naši studenti ze tříd 2.A, 2.BC, 2.D, 2.E, 2 ME, 2.STA a 2.STB se projevili nejen jako zdatní pozorovatelé, ale překonali i svůj ostych a s chutí se anglicky zapojili do hledání pomyslného vraha. Ten byl nakonec úspěšně nalezen a wimbledonská vražda byla k radosti všech přítomných objasněna.

více

Autor: Mgr. Richard Vankan  |  Sekce: Články

26.10. 2018

Exkurze do ZOO

Exkurze do ZOO
Dne 16. října 2018 navštívil první ročník Informačních služeb Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Třída společně s paní učitelkou Žižkovou absolvovala výukový program s názvem Etologie. více

Autor: Alena Štědrá  |  Sekce: Články

3.10. 2018

Účast na akci Spolu mezi domy

Účast na akci Spolu mezi domy

Vybrané žákyně ze druhého a třetího ročníku oboru Sociální činnost se 18. 9. 2018 zúčastnily 3. ročníku akce „Spolu mezi domy“ pořádané stacionářem Človíček, službou Jdeme dál a DOZP Nováček. Návštěvníci akce mohli společně s klienty a pracovníky jednotlivých zařízení projít cestu s osmi zastaveními, kde plnili jednotlivé úkoly a po jejich splnění na ně čekala v cíli zasloužená odměna.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková  |  Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.