Úspěšný vstup do soutěží

Oba naši soutěžící (Jiří Lüftner, 3STB i Ondřej Sommr, 4ME) úspěšně vstoupili do letošního ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ), po školním kole prošli kolem okresním a postoupili do krajského kola. 10. 5. jim budeme držet palce. SOČ je prestižní soutěž s mezinárodním dopadem, Jiří se vloni probojoval dokonce na celostátní přehlídku.

Práce Jiřího Lüftnera se letos zabývá teplovzdušným Stirlingovým motorem a jeho využitím jako výukové pomůcky. V této souvislosti je naším želízkem v ohni pro soutěž Postav si svůj Stirlingův motor, kterou kdysi odstartovala pražská průmyslovka v Betlémské ulici (škola hl. m. Prahy), dnes probíhá v Národním technickém muzeu a 2 naši žáci se stali před léty absolutními vítězi jednoho ročníku.