Mapa webu Česky English Deutsch

Školní stravování

Hlavní stránka / Úvod / Stravování

Informace pro strávníky školní jídelny a jídelny Centra praktického vyučování

Prohlášení o povolení inkasa

Prohlášení o povolení inkasa

Školní stravování žáků upravuje vyhláška č. 107/2005 Sb. v platném znění. Žáci se mohou stravovat ve školní jídelně v budově školy a ve školní jídelně v Centru praktického vyučování (dále jen CPV) – podle toho, kde právě probíhá výuka. Náklady spojené s dovozem obědů a náklady související s výdejem jídel hradí škola. 

školní stravování zajišťuje firma B2B – zařízení školního stravování, s.r.o. V rámci školního stravování hradí žák zvýhodněnou nákupní cenu oběda (tj. pouze cenu potravin)  30 Kč. Žák má na oběd nárok za dny, kdy je ve škole, a kromě toho i za první den neplánované nepřítomnosti ve škole (§ 4 odst. 9 vyhl.).

Obědy se vyřizují v pokladně školy (I. poschodí, č. dv. 130) v pracovní dny 7:30 – 8:00 a 11:30 – 11:50 hod.

Pro výdej obědů je v provozu kartový systém. Žák si zakoupí stravovací kartu (37 Kč) nebo si bezplatně zaeviduje Plzeňskou kartu. Systém vyžaduje bezhotovostní platby. Rodiče musí ve svém peněžním ústavu dát souhlas s inkasem pro naši školu (viz formulář Prohlášení o povolení inkasa). Zálohové placení škola nevyžaduje. Inkaso se provádí zpětně. V následujícím měsíci (k 15. dni v měsíci) je inkasována přesná částka podle počtu obědů. Při přihlašování obědů přinese žák vyplněný a potvrzený formulář bankovního inkasa, poplatek na stravovací kartu nebo předloží Plzeňskou kartu k zaevidování. Při převzetí karty jsou strávníci upozorněni na to, že jsou povinni hradit všechny objednané obědy, pokud je včas (tedy do 11 hod. předchozího školního dne) neodhlásí. Případnou ztrátu stravovací karty musí ihned nahlásit, aby se předešlo jejímu zneužívání.

Objednávání a odhlašování obědů provádí žák sám:

  1. pomocí karty v objednávacím boxu u jídelny školy (3 dny předem)
  2. registrací na www.strava.cz  (přihlašovací údaje je nutné si vyzvednout v kanceláři č. dveří 130)
  3. zapsáním do sešitu ve vrátnici (do 11 hod. předchozího školního dne)
  4. telefonicky tel. 371 510 820 (do 11 hod. předchozího školního dne)
  5. v pokladně (I. poschodí, č. dveří 130) 

Při ukončení studia je žák povinen odhlásit obědy, aby mu nebyly účtovány.

Výdej obědů je v jídelně v budově školy od 11:30 do 14:50 hod., v CPV  od 9.30 do 11.00 hod. Obědy se vydávají na karty, výjimečně na náhradní stravenky. Bez karty nebude oběd vydán.  Strávníci mají možnost si předem vybrat ze 4 druhů jídel  (1,2,3,4 v jídelně v budově školy, v CPV  5,6,7,8 )  nejpozději 3 dny předem. Strávník má nárok jen na ten druh jídla, který se objeví ve čtečce u výdejního okénka. Na kartu lze vydat pouze 1 oběd denně, nevyzvednuté obědy propadají.


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.