Mapa webu Česky English Deutsch

Zájezd do Rakouska a Německa

Hlavní stránka / Úvod / Články / Zájezd do Rakouska a Německa

29.10.2018

Zájezd do Rakouska a Německa

Zájezd do Rakouska a Německa přinesl studentům spoustu nezapomenutelných zážitků. Po mnohaměsíčních přípravách, které započaly už zjara letošního roku, konečně nadešel druhý říjnový týden, ve kterém studenti naší školy absolvovali jazykově-poznávací exkurzi. Cílem tohoto zájezdu bylo poznat zajímavá místa a tamější pamětihodnosti, ale také překonat ostych a zkusit si konverzovat v cizím jazyce.

Snahou organizátorů bylo poskládat program tak, aby byl co nejpestřejší a pro studenty zajímavý. Žáci tak měli možnost navštívit koncentrační tábor v německém Dachau s doprovodným komentářem místní průvodkyně, poznali rodiště hudebního génia W. A. Mozarta – podmanivý Salzburg, zavítali na proslulé „Orlí hnízdo“ /Kehlsteinhaus/ – horské sídlo nacistického vůdce Adolfa Hitlera na monumentálním skalisku Berchtesgaden ve výšce bezmála 1 900 metrů nad mořem, za slunného počasí si vychutnali krásy přírody v okolí jezera Königsee, odnesli si zážitek z návštěvy solného dolu v okolí Hallstattu a v neposlední řadě poznali jeden z nejkrásnějších fotbalových stadionů v Evropě – mnichovskou Allianz Arénu pro více než 70.000 fanoušků.

             K úžasné atmosféře plné pohody a dobré nálady po dobu celého zájezdu přispělo skvělé počasí, slunečné dny s prakticky letními teplotami nás doprovázely po celý týden. Během zájezdu se mezi účastníky, kterými byli studenti naší školy napříč obory i ročníky, vytvořila úžasná a pozitivně naladěná parta. I proto nemusel učitelský triumvirát ve složení Jitka Benešová, Ivana Kurzová a Jiří Pruner řešit žádné problémy a nepříjemnosti. Chování studentů bylo jedním slovem skvělé, žáci byli dochvilní, dodržovali stanovená pravidla i vnitřní řád hotelu, čímž si poslední den při závěrečné snídani vysloužili uznání a pochvalu od samotného personálu hotelu v rakouském městečku Gollingu, kde jsme po celou dobu pobytu nacházeli azyl.

            Zájezd přinesl žákům i jejich učitelům nezapomenutelné zážitky, na které budou v budoucnu vzpomínat. Vzpomínky na tento úžasný týden se jistě po absolvování naší školy nevypaří tak rychle, jako různé poučky, schémata, definice, názvy, pojmy, termíny a jména z nejrůznějších oborů a předmětů. A to i díky krásným fotografiím, které se podařilo pořídit i díky nádhernému počasí.

            A jak hodnotí zájezd samotní studenti?

„ Zájezd byl moc pěkný! Hlavně s námi byli super kantoři. Největší dojem na mě udělala prohlídka Allianz Arény v Mnichově, překvapilo mě, že jsme mohli zajít i do šatny Bayernu a podívat se skoro až na hřiště.“

Marek Beran, 3 ZA

 „Bylo to prostě úžasné! Nebyl to klasický výlet, kde se jen celý den chodí a poslouchá nudná přednáška. Byla to naopak exkurze na spoustu zajímavých míst. Jel byl okamžitě znovu, bylo to úžasné!“                                                        

David Pavlyuk, 2 OKB

„Na zájezdu se sešla perfektní parta lidí, všichni jsme se spolu bavili, nikdo nebyl uzavřený, že bychom se bavili jen v rámci svojí třídy. Měli jsme krásné ubytování, každý den čisté a uklizené pokoje, vyměněné ručníky. Ale to nejdůležitější – perfektní program a skvěle naplánované výlety.“                                             

Aleš Petr, 2 OKB

„Na zájezdu se mi moc líbil výběr ubytování i navštívených míst. Seznámila jsem se s novými lidmi. Jeli s námi skvělí učitelé. Ze zájezdu mám spoustu zážitků, hned bych jela znovu.“                                                                                                        

Kateřina Němečková, 2 STB

(Foto Filip Šefčík, ostatní snímky Jiří Pruner)

Autor: Mgr. Jiří Pruner, tit. foto F. Šefčík   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.