Mapa webu Česky English Deutsch

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Hlavní stránka / Úvod / Články / Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

26.4.2018

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Žáci třídy 3 MSB společně se svým učitelem českého jazyka Jiřím Prunerem a učitelkou občanské nauky Hanou Hamouzovou absolvovali v pondělí 9.4.2018 celodenní exkurzi do našeho hlavního města. Cílem cesty byl především Pražský hrad, kam se podařilo vyjednat exkluzivní prohlídku do prostor Kanceláře prezidenta republiky a reprezentačních prostor Pražského hradu.

Téměř dvouhodinová prohlídka míst, do kterých není běžně přístup umožněn, žáky potěšila a odnáší si z ní pozitivní zážitek. Je potřeba opět velmi ocenit vstřícný přístup a záživný výklad pracovnice Kanceláře prezidenta republiky, která nás s ochotou a trpělivostí provedla areálem Hradu a místy, kam se běžný turista nepodívá. Za běžného provozu Kanceláře jsme navštívili Masarykovo apartmá, Masarykovu knihovnu, reprezentační prostory, salónky, tiskové středisko i prostory spjaté s běžnou agendou Kanceláře prezidenta republiky.  Na Pražském hradě je naše škola díky opakovanému zájmu žáků a jejich příkladnému chování uvedena ve výborném světle a rádi nám i v budoucnu opět zajistí exkurze pro další skupiny studentů naší školy. Po skončení prohlídky žáci poznali během procházky městem významné historické a architektonické pamětihodnosti města, např. Václavské náměstí, Národní muzeum, sochu sv. Václava, Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, Hradčanské náměstí nebo Arcibiskupský palác. Závěrem je třeba ocenit a vyzdvihnout chování a přístup žáků třetího ročníku, kteří svou disciplinovaností a zájmem přispěli k bezproblémovému a pohodovému průběhu exkurze a celkově pozitivní atmosféře po celý den. 

Autor: Mgr. Jiří Pruner   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.