Mapa webu Česky English Deutsch

"Z ničeho až na republiku"

Hlavní stránka / Úvod / Články / "Z ničeho až na republiku"

1.11.2019

I tak by se dalo shrnout to, co jsme dokázali během posledního měsíce. Podzim je totiž typickým obdobím, kdy studenti středních škol zápolí v soutěžích v přespolním běhu. Ten letošní byl pro studentky pedagogického lycea naší školy výjimečný v tom, že dokázaly postoupit z městského a krajského kola do republikového finále, kde se utkaly s obrovskou konkurencí.

Každý, kdo někdy běžel přespolní běh, mi dá za pravdu, že to není žádná procházka růžovým sadem. Sáhnete si na dno svých fyzických i psychických sil. I když už nemůžete, musíte bojovat dál za váš tým. A v tom je to pěkné. Běžíte jeden za všechny, všichni za jednoho. Přestože se nám sestava během našich tří závodů měnila, vždycky jsme byli dobrá parta a myslím si, že to je ze všeho nejdůležitější.

První soutěž se konala v Borském parku. Neměli jsme to tedy moc daleko. Tady s námi byli ještě naši kluci. Ti se ovšem přes silnou konkurenci neprobojovali na medailové pozice. Zato náš dívčí tým si odnesl zlatou medaili a postup do krajského kola.

To se konalo o týden později v Tachově. Počasí nám moc nepřálo. Pršelo už od rána a sluníčko nikde. Naštěstí, než přišla na řadu naše kategorie, déšť ustal a oteplilo se. Bohužel trať zůstala poznamenána. Běželi jsme doslova v loužích a bahně. I přesto se nám podařilo opět zvítězit, a to s neuvěřitelným náskokem.

Republikové finále se pořádalo až v Hradci Králové. Proto jsme vyrazily na cestu už v brzkých ranních hodinách. Měly jsme dostatek času si projít trasu a relaxovat před závodem. V naší kategorii startovalo celkem 14 nejlepších týmů z celé České republiky, takže něco okolo 80 závodnic. Dráha měla 3 km a vedla kolem obrovského rybníka. Mezi českou špičkou pro nás bylo krásné 9. místo, které jsme získaly, opravdovým úspěchem. Určitě to byla dobrá zkušenost a snad se nám podaří v příštích letech dopadnout ještě lépe.

Děkuji všem spoluparťačkám za skvěle strávené závody.

Autor: Kateřina Škalová, 2.E   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň

RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.