Mapa webu Česky English Deutsch

Výstava s přispěním naší školy – Zrození kovu v Blovicích

Hlavní stránka / Úvod / Články / Výstava s přispěním naší školy – Zrození kovu v Blovicích

1.5.2019

Výstava s přispěním naší školy – Zrození kovu v Blovicích

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích připravilo další zajímavou expozici. Ta popisuje nejstarší způsoby zpracování kovů, především bronzu a železa. Jedním z hlavních autorů výstavy je vedoucí archeologického pracoviště archeolog Mgr. Jiří Bouda, mj. absolvent naší průmyslovky (1991). Mgr. Bouda mě požádal o zapůjčení ukázek rud kovů, v čemž jsem mu rád vyhověl (první dvě fota). Vyřazená mineralogická sbírka tak našla své uplatnění a předpokládám její další využití ve škole po ukončení výstavy.

Zrození kovu můžete v Blovicích zhlédnout do 5. 10., exponáty jsou nejen z depozitu místního muzea, ale byly zapůjčeny i jinými institucemi. Celou výstavu doplňují textové a obrazové panely a také dva 3D modely znázorňující hlubinné dolování rudy a dnes již nedochované mohylové pohřebiště u Žákavy.

Na 1. května připravilo muzeum program otevírající letní návštěvnickou sezónu. Mgr. Bouda osobně provázel výstavou Zrození kovu, byla připravena malá archeologická laboratoř pro děti a ukázky práce tesařů a kovářů.

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.