Mapa webu Česky English Deutsch

Úspěch v Logické olympiádě

Hlavní stránka / Úvod / Články / Úspěch v Logické olympiádě

30.11.2016

Úspěch v Logické olympiádě

V letošním roce se naše škola již potřetí zúčastnila Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

Do Logické olympiády se přihlásilo rekordních 61 451 soutěžících z 2 902 škol, v Plzeňském kraji v kategorii středních škol 669 studentů, z toho 148 z naší školy (díky propagaci všech učitelů fyziky a matematiky), přičemž hned tři studenti postoupili do krajského kola – Karolína Mocová (2.A), Pavel Reitmaier (2STB) a Jan Vlachovský (2ME). V tomto kole byla však konkurence obrovská – první příčky již tradičně patřily gymnazistům, ale do kraje se probojovali i studenti ostatních středních škol – kromě té naší i studenti SŠ informatiky a finančních služeb a VOŠ a SPŠ elektrotechnické. Naši studenti skončili na nepostupových místech, přesto jim patří velká gratulace. Vítězem krajského kola se stal Vojtěch Nováček z Gymnázia Mikulášské náměstí a spolu se třemi dalšími nejlepšími studenty postoupil do celostátního kola, které se konalo v 28. listopadu 2016 v Míčovně Pražského hradu. Vítězem letošního ročníku je Jan Petr, z Gymnázia Jana Keplera, Praha 6, kterého čeká velká odměna v podobě stipendia od nadace The Kellner Family Foundation na prestižní škole Open Gate School v Praze.

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.