Mapa webu Česky English Deutsch

Úspěch v Logické olympiádě

Hlavní stránka / Úvod / Články / Úspěch v Logické olympiádě

13.11.2017

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už počtvrté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

Do Logické olympiády se přihlásilo 61 284 soutěžících z 3 014 škol, v Plzeňském kraji v kategorii středních škol 627 studentů, z toho 149 z naší školy (rekordní počet od počátku soutěžení na škole), přičemž dva studenti postoupili do krajského kola – Petra Pittrová (1.A) a Michal Pokorný (1 STB). V tomto kole byla však konkurence obrovská – první příčky již tradičně obsadili gymnazisté z Plzně, Domažlic, Rokycan a Stříbra, ale do kraje se probojovali i studenti ostatních středních škol – kromě té naší i studenti SŠ informatiky a finančních služeb a VOŠ a SPŠ elektrotechnické. Naši studenti skončili na nepostupových místech, přesto jim patří velká gratulace (a zasloužená odměna). Úspěšnými řešiteli v krajském kole se stali studenti Církevního gymnázia, Gymnázia Mikulášské náměstí a Gymnázia v Klatovech a postoupili do celostátního kola, které se koná v 27. listopadu 2017 v Míčovně Pražského hradu. Vítěze letošního ročníku čeká velká odměna v podobě stipendia od nadace The Kellner Family Foundation na prestižní škole Open Gate School v Praze.

Do Logické olympiády se přihlásilo 61 284 soutěžících z 3 014 škol, v Plzeňském kraji v kategorii středních škol 627 studentů, z toho 149 z naší školy (rekordní počet od počátku soutěžení na škole), přičemž dva studenti postoupili do krajského kola – Petra Pittrová (1.A) a Michal Pokorný (1 STB). V tomto kole byla však konkurence obrovská – první příčky již tradičně obsadili gymnazisté z Plzně, Domažlic, Rokycan a Stříbra, ale do kraje se probojovali i studenti ostatních středních škol – kromě té naší i studenti SŠ informatiky a finančních služeb a VOŠ a SPŠ elektrotechnické. Naši studenti skončili na nepostupových místech, přesto jim patří velká gratulace (a zasloužená odměna). Úspěšnými řešiteli v krajském kole se stali studenti Církevního gymnázia, Gymnázia Mikulášské náměstí a Gymnázia v Klatovech a postoupili do celostátního kola, které se koná v 27. listopadu 2017 v Míčovně Pražského hradu. Vítěze letošního ročníku čeká velká odměna v podobě stipendia od nadace The Kellner Family Foundation na prestižní škole Open Gate School v Praze.

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.