Mapa webu Česky English Deutsch

Účast na festivalu Bonjour Plzeň!

Hlavní stránka / Úvod / Články / Účast na festivalu Bonjour Plzeň!

8.11.2016

Účast na festivalu Bonjour Plzeň! I v letošním roce spolupracujeme s Francouzskou aliancí v Plzni. Nejen, že naši studenti pravidelně v rámci své praxe pomáhají v tamní knihovně, ale také se zúčastňujeme akcí, které pořádají.

Ve čtvrtek 3. 11. se ve večerních hodinách studenti s doprovodem Mgr. Králové vydali do kavárny Le Frenchie, kde se pro širokou veřejnost konal francouzský kvíz. Stážistka z Francouzské aliance v Plzni si připravila otázky z různých okruhů, aby tak každý dostal možnost odpovídat na i  to, co ho zajímá. Některé z nich byly pro nás úplně jednoduché (např.: Který den je ve Francii slaven státní svátek? Která značka auta je francouzská?), další nám daly zabrat (např.: Odkud startují francouzské vesmírné rakety? Jak se jmenuje nejoblíbenější francouzský sýr?),  u jiných jsme vybírali z daných možností (např. Jaká je vzdušná vzdálenost Praha - Paříž?) a u mnohých jsme opravdu tipovali (např. Kolik milionů lebek se skrývá v pařížských katakombách?). V poslední části jsme poznávali dle poslechu francouzské písničky, což bylo ještě ztíženo tím, že některé z nich byly přehrány pozpátku, či zrychleně. Kvíz určitě nebyl jednoduchý.

V závěru jsme netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. A naši studenti získali 2. místo! S velkou radostí převzali celou tašku drobných cen, které si mezi sebou rozdělili.

Z kvízu si studenti (a paní učitelka také) odnáší nové znalosti a procvičili si  porozumění rodilému mluvčímu. I když byl kvíz tlumočený do češtiny, studenti se shodli na tom, že mnohému z projevu ředitelky AF, Manon Duboise, rozuměli.

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.