Mapa webu Česky English Deutsch

Studenti 3.E zazářili na Puškinově památníku

Hlavní stránka / Úvod / Články / Studenti 3.E zazářili na Puškinově památníku

29.4.2016

Studenti 3.E zazářili na Puškinově památníku Jeli se pouze zúčastnit. Na stupně vítězů nemysleli, ale přesto ukázali nesmírný potenciál. Trio z oboru pedagogické lyceum – humanitní studia ve složení Karolína Šauerová, Tereza Klencová a Vít Muzikář se 22. dubna 2016 vydalo na 50. ročník Puškinova památníku. Na známou soutěž v recitaci ruských básníků se pilně připravovali. Jejich vyučující Jana Hodinářová s nimi strávila spoustu času. O verších básníků z východu Evropy se jí ještě teď zdají sny.

Jako první předvedla své básnické schopnosti Tereza a rozhodně potvrdila, že má na přední umístění v kategorii středních škol. Básní Poslouchejte od Vladimíra Majakovského uchvátila porotu a rozhodně potěšila uši již zmiňované Jany Hodinářové. Výsledkem bylo třetí místo, které chytrá studentka s přátelským srdcem nečekala.

            Krátce poté zahájila svůj boj Karolína Šauerová básní Na břehu dalekého zálivu od Dmitrije Ostaševského. Zdi  Západočeské univerzity v Plzni se sice neotřásaly při přednesu básně, ale kdyby se sesunuly po jeho konci, nikdo by se nemohl divit. Karolína se soustředila, předvedla ukázkový výkon a zaslouženě brala druhé místo. V květnu se navíc pojede podívat (a zarecitovat) do Karlových Varů při příležitosti oslav Dne vítězství, protože vybojovala cenu generálního konzula Ruské federace.

            Líbej mě! Líbej! Tak zněla báseň posledního reprezentanta naší školy Víta Muzikáře. Ten se, i přes velké snažení, na stupně vítězů nevešel. Nicméně jeho výpůjčka z dílny Sergeje Jesenina prý nebyla špatná.

            V konkurenci 12 účastníků, z toho třech rodilých mluvčích, se naši studenti zasloužili o zvýšení prestiže Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni. Nezbývá než pogratulovat a závěrem poděkovat Dmitriji Kulikovovi, ruskému studentovi západočeské univerzity, který se sám nabídl a dvě hodiny piloval výslovnost našich soutěžících.

                                                                                                          Vít Muzikář

foto1, foto2, foto3

Autor: Jana Hodinářová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.