Mapa webu Česky English Deutsch

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Hlavní stránka / Úvod / Články / Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

28.6.2018

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Dne 21. 6. 2018 jsme se třídami 1MSB, 1STB a 3ME a kolegyněmi Ivanou Harmadyovou a Ivanou Kurzovou navštívili naši partnerskou školu Berufliches Schulzentrum Amberg (SBSA).

Přivítali nás Martin Wurdack, ředitel školy, Rainer Graf, učitel mechatroniky a Florian Koller, učitel mikropočítačové techniky. Škola, jak vysvětlil našim žákům Rainer Graf, zavádí prvky čtvrté průmyslové revoluce – návrh zařízení od strojní součásti až po programování hotového výrobku.

Poté nás provedli po škole, nejprve jsme navštívili strojní dílny, pak svařovnu a nakonec mikropočítačovou učebnu. Zde nám Florian Koller předvedl několik zařízení zhotovených žáky školy a řízených mikropočítačem RaspberryPi, viděli jsme například zařízení na měření teploty, na řízení křižovatky – podobné bylo i předmětem práce našich maturantů.

Nakonec jsme zhlédli vyřešení praktické úlohy kamerového snímání prostoru pod lisem a blokování jeho činnosti v případě například přítomnosti ruky. Autorem je žák školy.

Po obědě ve školní jídelně si žáci prohlédli historické centrum města.

Domluvili jsme se s německými kolegy na neformálním projektu, kdy žáci obou škol předvedou na společných setkáních (první se uskuteční v Plzni v prosinci 2018 a druhé v Ambergu v březnu 2019) své výrobky řízené mikropočítačem.

 

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.