Mapa webu Česky English Deutsch

Rodilá mluvčí

Hlavní stránka / Úvod / Články / Rodilá mluvčí

6.4.2013

Rodilá mluvčí V pondělí 25. 3. 2012 jsme měli my, žáci třídy 2.E (podobně jako 2.BC, 3.A a 3.E), možnost prožít hodinu angličtiny s rodilou mluvčí. Už ve dveřích jsme si mohli všimnout milé drobné paní, která se na nás vlídně usmívala. V okamžiku, kdy se začala představovat, jsme zůstali sedět s otevřenou pusou. Samozřejmě každý z nás už někdy slyšel mluvit rodilého mluvčího, zatím to však byly zkušenosti pouze z filmů, seriálů nebo videí. Slyšet něco takového na vlastní uši je vždycky zážitek.

Paní  Maritz si pro nás připravila zajímavou prezentaci o místech, městech a státech Ameriky. Nebyl to však nudný výklad, u kterého by se vám po chvilce začala klížit víčka, protože fotografie, které nám promítala, byly její a měla k nim také hodně zážitků a vlastních zkušeností. Zhruba po dvaceti minutách prezentaci nahradily obrázky či fotografie amerických, možná ne úplně povedených, dopravních značek. To všem samozřejmě zase zvedlo náladu a pobavili jsme se, protože některé z výtvorů, jež jsme měli možnost vidět, byly vážně neuvěřitelné.

Je nutno říci, že během prezentace se nikdo neodvážil na nic zeptat a všichni jsme se snažili být tak trochu neviditelní, i když jsme zajisté měli pořádně využít také tuto příležitost. Na konci jsme se mohli znovu ptát, na cokoliv jsme chtěli. To už jsem se já a po mně moje kamarádka ptaly na to, co se jí na Americe líbilo nejvíc a jestli má radši Anglii, nebo Ameriku. Odpovězeno nám bylo s úsměvem a vlídným hlasem a my věděly, že jsme se vážně neměly čeho bát. I když (upřímně) nám během těch několika vět spadlo srdce do kalhot. S rodilým mluvčím přeci nemluvíte každý den. Byl to skvělý zážitek a já doufám, že jich bude během našeho studia na SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara více.

 

Autor: Bára Loučímová, 2.E   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.