Mapa webu Česky English Deutsch

Prváci na lyžích

Hlavní stránka / Úvod / Články / Prváci na lyžích

12.1.2017

Prváci na lyžích

Zájemci o zimní sporty navázali na vánoční prázdniny dalšími příjemnými zážitky na lyžařském kurzu na Železné Rudě. Někteří studenti z 1. A, 1. BC, 1. D, 1ME, 1ST a 1OK během pěti dnů lyžovali či jezdili na snowboardu pod odborným dohledem učitelů tělesné výchovy. Ti jim radili a pomáhali, takže i úplní začátečníci dokázali již druhý den sjet celý svah.

Nejprve byli všichni rozřazeni do družstev dle své výkonnosti. Následující dny na sjezdovce Nad Nádražím vždy po krátkých cvičeních trénovali řezané i carvingové oblouky, free-ride, jízdu na switch, pádovou techniku,… V odpoledních hodinách dostali možnost procházky do města a každý večer pro ně byla připravena krátká přednáška o lyžování, snowboardingu nebo rizicích pohybu na horách. Jednou přišel i člen horské služby, který kromě prezentace přinesl i ukázky jejich vybavení a krátká videa o záchranářské činnosti v horách.

Protože sportovcům přálo i počasí, doufáme, že si lyžařský kurz opravdu užili, naučili se lyžovat či zdokonalili svou techniku a také si našli nové kamarády z ostatních tříd.

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.