Mapa webu Česky English Deutsch

PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ – měsíc filmu na školách

Hlavní stránka / Úvod / Články / PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ – měsíc filmu na školách

22.11.2012

Společnost Člověk v tísni organizuje již osm let projekt Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách. V rámci tohoto projektu zasílá do škol filmy o československých dějinách a škola uspořádá besedu s pamětníky těchto událostí. Letos jsme se k této akci připojili i my. Třídy 3.E, 3.D a 2 PT zhlédly v nové aule školy dokument o praktikách StB s názvem „Nikomu jsem neublížil“ a následovala beseda. Té se sice nezúčastnil pamětník normalizace, přesto se jednalo o zajímavého hosta.

Bývalý student naší školy Martin Těthal nám přišel vyprávět o životě svého dědečka –plk. Luboše Hrušky, politického vězně a zakladatele Meditační zahrady v Plzni. Poutavě mluvil o příčinách zatčení pana Hrušky v roce 1949, o jeho pobytu ve vyšetřovací vazbě a jeho životě v komunistických pracovních táborech.

Ani po ukončení věznění neměl pan Hruška lehký život. StB mu všemožně bránila v jeho cíli, ke kterému se zavázal ve vězení  - k vybudování Památníku obětem zla.

Studenti napjatě poslouchali, se zájmem nahlíželi do dokumentů, které Martin přinesl, a protože naše setkání nekompromisně ukončilo zvonění, domluvili jsme se, že se sejdeme ještě jednou. Třeba právě v Meditační zahradě….

J. Šváchová

 

Autor: Mgr. Jana Šváchová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.