Mapa webu Česky English Deutsch

Prevence u humanitních oborů

Hlavní stránka / Úvod / Články / Prevence u humanitních oborů

12.11.2019

Prevence u humanitních oborů

Začátek školního roku je za námi, stejně jako první preventivní akce. Letošní školní rok začal projektem určeným pro žákyně 3. ročníků na téma „Bezpečí ženám a dívkám.“ Do školy zavítala nprap. Michaela Raindlová ze skupiny tisku a prevence Městského ředitelství Policie ČR a velitel pořádkové jednotky mjr. Mgr. Petr Mášek. Policistka dívky seznámila s tím, jak se vyhnout nebezpečným situacím. Policista pak navázal na svoji kolegyni s vysvětlením, co přechází fyzickému napadení a jak při něm reagovat. Žákyně si mohly prohlédnout různé druhy zbraní pro sebeobranu. Nejvíce se asi líbil hřeben, z kterého byl ve chvilce nůž. Zaujala i kšiltovka se skrytým boxerem. Škoda jen, že nezbyl čas na nácvik sebeobrany. Snad někdy příště.

Všichni žáci 2. ročníků se zúčastnili besedy s Bc. Martinem Brejchou ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Dozvěděli se, jak správně volat na tísňovou linku, zbavili se mýtů o první pomoci a dnes již ví, jak správně první pomoc poskytnout. Viděli videa z „ostrých zásahů“ a poslechli si i několik telefonátů na tísňovou linku. Věřím, že jsou připraveni v případě potřeby pomoci.

Zatím poslední akce se konala v pátek 8. 11. na téma: Poruchy příjmu potravy. Všichni žáci   3. ročníků besedovali s MUDr. Lenkou Luhanovou z Centra lékařské prevence. Na programu byly nejen známé poruchy příjmu potravy, mentální anorexie a mentální bulimie, ale také například bigorexie.    

Další akce bude připravena pro žáky 1. ročníků, kteří mají za sebou adaptační kurzy.

Autor: Mgr. Renata Švecová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.