Mapa webu Česky English Deutsch

Prevence pokračuje

Hlavní stránka / Úvod / Články / Prevence pokračuje

5.12.2012

Prevence pokračuje Po zahájení školního roku adaptačními kurzy pro žáky 1. ročníků pokračují preventivní aktivity na naší škole dalšími akcemi. Žáci 1. ročníků maturitních oborů měli besedu se strážníky Městské policie Plzeň. Seznámili se s činností městské policie a měli možnost obrátit se na strážníky se svými dotazy. Humanitní obory měly besedy zpestřené i ukázkou sebeobrany, která se žákům a hlavně žákyním líbila. Na žáky učňovských oborů jsem nezapomněla. Besedy budou mít ve 2. pololetí.


Na besedy MP Plzeň navázaly besedy s pracovníkem Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Ty proběhly ve třídách humanitních oborů a učňovských oborů 1. ročníků. Žáci se dozvěděli, jak správně volat na linku 155, poslechli si „odstrašující hovor“ a seznámili se se zásadami první pomoci.

Pro žáky 2. ročníků jsem objednala představení „Erotika není exotika“ s MUDr. Radimem Uzlem. Účastnily se třídy, které projevily zájem. Představení bylo nejen poučné, ale i zábavné. Na závěr byl prostor i pro dotazy žáků.

Koncem listopadu proběhla i prevence drogové závislosti u žáků 1. ročníků nematuritních oborů s názvem „Řekni NE drogám, řekni ANO životu.“ 1. týden v prosinci začala první část bloku prevence drogové závislosti pro žáky 1. ročníků maturitních oborů v organizaci Point 14.

Věřím, že se žákům preventivní aktivity líbily.

Foto

 
Mgr. Renata Švecová

Školní metodik prevence

 

Autor: Mgr. Renata Švecová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.