Mapa webu Česky English Deutsch

Přednáška pracovníků Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje

Hlavní stránka / Úvod / Články / Přednáška pracovníků Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje

5.10.2011

Přednáška pracovníků Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Přednáška pracovníků Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, které se zúčastnily v pátek 30. září třídy 1.A, 1.BC, 1.D a 1.E, se určitě zařadí mezi nejúspěšnější v tomto školním roce. Pánové Michal Šebek (manažer vnějších vztahů) a Martin Brejcha (řidič – záchranář) naprosto úžasnou a nezapomenutelnou formou seznámili žáky se zásadami poskytování první pomoci.

Ukázky telefonátů na tísňovou linku 155 zůstanou v paměti žáků jistě dlouho, stejně jako praktická ukázka „vytažení zapadlého jazyka“ nebo „rolničky, rolničky…“ jako pomůcka pro rytmus nepřímé srdeční masáže.
Závěr pak patřil prohlídce sanitního vozu na hřišti školy. Vybavení vozidla RZP je opravdu na špičkové úrovni. Na akci pak navázala Mgr. Zdeňka Pavlíčková při hodině výtvarné výchovy. Vznikly nádherné výtvory, které budou žáci prezentovat na nástěnkách. Věřím, že žáci se nebudou bát poskytnou laickou první pomoc a zvládnou správný telefonát na linku 155.

Fotogalerie
 

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.