Mapa webu Česky English Deutsch

Praha historická a literární

Hlavní stránka / Úvod / Články / Praha historická a literární

3.11.2011

Praha historická a literární Dne 27. 9. 2011 se žáci třídy 4 MS účastnili Praha historická a literární. Nejprve navštívili budovu Národního technického muzea, kde v minulém školním roce jejich spolužáci zvítězili v celostátní soutěži o nejrychlejší model Stirlingova motoru. Při prohlídce oddělení věnovaného historii fotografie vyslechla třída společně výklad zaměstnance muzea, další prohlídka výstavních prostor proběhla individuálně, protože zejména hlavní sál není uzpůsoben ke společnému výkladu.

            Po ukončení prohlídky muzea následoval pěší přesun přes Letenské sady, Štefánikův most a Revoluční ulicí na nám. Republiky, kde si žáci prohlédli Obecní dům a Prašnou bránu. Dále žáci absolvovali část tzv. Královské cesty (Celetná ulice, Staroměstské náměstí, Malé náměstí, Karlova ulice, Karlův most) a po prohlídce mostu pokračovali po Smetanově nábřeží k Národnímu divadlu a na Václavské náměstí. Během cesty vyslechli výklad, který byl zaměřen na historické a literární souvislosti navštívených míst.

            Vzhledem k tomu, že někteří žáci byli v hlavním městě poprvé, hodnotili exkurzi jako přínosnou, a to nejen díky množství zajímavých exponátů v Národním technickém muzeu, ale také proto, že si mohli udělat lepší představu o místech, která jsou zmiňována při výuce literatury.

Autor: Helena Koubková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.