Mapa webu Česky English Deutsch

Pohled na ANOPRESS IT

Hlavní stránka / Úvod / Články / Pohled na ANOPRESS IT

10.11.2014

Pohled na ANOPRESS IT

V úterý 4. listopadu se studenti třetího a čtvrtého ročníku oboru Informační služby-knihovnictví zúčastnili přednášky a následně i otestování mediální databáze firmy Anopress.

Program začal přednáškou v malé aule, kde se shromáždili studenti tříd 3.D a 4.D. Vše začalo se zvoněním na čtvrtou vyučovací hodinu. Přednáška započala úderem ukazováčku do klávesnice a na plátně se zjevily první odrážky laděné do červené barvy, která je i stěžejní barvou firmy. Zástupkyně Anopressu, paní Eva Strachotová, velmi kultivovaně a věcně hovořila k tématu a mohla studentům, kteří si pečlivě dělali poznámky, potvrdit, že to co probírají na hodinách o placených informačních databázích, v praxi funguje skoro do puntíku. Ke konci přednášky došlo i na dotazy studentů, čímž se oficiální přednáška velmi uvolnila a paní Strachotová s úsměvem dodala i pár zajímavostí mimo prezentaci a nebála se udělat i lehký vtípek.
 
Po velmi obsáhlé, věcné a příjemné hodině nastala druhá část celého programu - vyzkoušení práce s databází v praxi, které se zúčastnili i studenti humanitního zaměření třídy 3.E. Studenti se rozdělili na dvě skupiny podle ročníků, a každé skupině se paní Strachotová věnovala jednu vyučovací hodinu.
 
Prace s databází zpočátku nebyla jednoduchá, ale díky přednášce a vlídnému přístupu školící zástupkyně firmy se studenti velmi rychle zorientovali a začali ukázněně a zapáleně pracovat. Vše šlo hladce, jak přihlášení či nastavování parametrů, tak samotné vyhledávání informací a vyzkoušení všech možností práce v databázi. Nakonec se studenti utkali v hledání informací o Magickém kolotoči, který přijel do Plzně až z Francie. Na konci byli vítězi oceněni malými reklamními předměty firmy Anopress a potom jen následovalo poděkování zástupkyni firmy.
 
Všichni zúčastnění si odnesli cenné informace. Celá akce byla velmi přínosná jak pro maturanty, kterým osvěžila paměť v oblasti komerčních databází, tak pro studenty třetího ročníku, kteří si doplnili probírané učivo. Bylo to velmi příjemné odpoledne.

 

Autor: M. Sýkora, P. Bradáč (třída 3.D)   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.