Mapa webu Česky English Deutsch

Ohlédnutí za předvánočním setkáním

Hlavní stránka / Úvod / Články / Ohlédnutí za předvánočním setkáním

10.1.2014

Ohlédnutí za předvánočním setkáním Stalo se milou tradicí, že si studenti SOŠ prof. Švejcara pod vedením svých učitelů cizích jazyků a knihovnictví připraví pro své spolužáky zábavný, poučný i poetický program, který všem zpříjemní netrpělivé čekání na vánoční svátky, a sami uvaří či upečou vánoční pohoštění.

I v tomto školním roce se tedy 18. prosince 2013 během dopoledne vystřídali studenti tříd SOŠ prof. Švejcara ve velké aule, aby se seznámili s tradičními vánočními písněmi, zvyky i pochoutkami zemí, jejichž jazyky se více či méně úspěšně pokoušejí osvojit. Během dopoledne zazněly  angličtina, ruština, francouzština i němčina a všichni si mohli prověřit, jak zdatní jsou nejen ve znalosti jazyka, ale i vánočních reálií jednotlivých zemí. Literární znalosti prověřili studenti  1.E svými vtipnými a velmi kvalitně předvedenými scénkami z děl anglické literatury.
 
Program mezinárodních Vánoc je tradičně doplněn výstupy studentů oboru Informační služby – knihovnictví, kteří se literárními pásmy a čtením oblíbených knih snaží navodit tu správnou vánoční atmosféru. Letos v podání studentů 2., 3. a 4. D zazněly básně Jana Nerudy a K. J. Erbena. Žáci 1.D se inspirovali vlastní tvorbou jedné ze studentek této třídy – Anny Vernerové, a přednesli pásmo z básní současných i starších autorů s tematikou jednotlivých měsíců roku.
 
Jak bylo zřejmé z reakcí diváků, všichni si pochutnali, dobře se bavili a jistě i čerpali inspiraci pro blížící se Vánoce, ale i pro program na další rok.

Autor: Mgr. Vladimíra Bezpalcová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.