Mapa webu Česky English Deutsch

Nejlépe sportující střední škola v Plzni

Hlavní stránka / Úvod / Články / Nejlépe sportující střední škola v Plzni

6.11.2012

Nejlépe sportující střední škola v Plzni je SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara. Ve školním roce 2011/12 se škola umístila na 1. místě mezi všemi plzeňskými středními školami v bodované soutěži, která je organizována Asociací školních sportovních klubů (AŠSK). Pořadí na prvních třech místech bylo následující:

1. SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara (193 bodů)
2. Gymnázium, Mikulášské náměstí (089 bodů)
3. Střední škola informatiky a finančních služeb (080 bodů)

V této soutěži jsou bodovány školy za umístění v okresních, krajských a republikových kolech v jednotlivých sportech. Bodově je ohodnoceno rovněž pořadatelství konkrétního kola v daném sportovním odvětví.

Mezi největší úspěchy školy v loňském školním roce patřila následující umístění na republikové úrovni:
 
1.místo v soutěži pohybových skladeb (vedoucí K. Mužíková)
2.místo v poháru J. Masopusta (kopaná) (vedoucí J. Čapek, L. Čihák)
4.místo ve sportovní gymnastice (vedoucí K. Mužíková)
5.místo v beachvolejbale (vedoucí J. Korima)
 
A jaké jsou příčiny těchto úspěchů? Tělocvikáři na škole dokáží vybrat vhodné žáky pro jednotlivé sporty, správně je motivují k reprezentaci školy a na soutěžích je dovedou výborně usměrňovat. Nezanedbatelná je rovněž široká sportovní základna (ve škole je v současnosti 1076 žáků včetně žáků pedagogického lycea se zaměřením na tělesnou výchovu). Příkladná je i skutečnost, že žáci se špatnými studijními výsledky nemohou za školu závodit.
 
Ve škole se trvale usídlil sportovní duch. Kromě pravidelných sportovních kurzů (žáci 1. ročníku - lyžařský kurz, žáci 2. ročníku – letní sportovně turistický kurz) se v tomto školním roce uskuteční výběrový lyžařský zájezd do Rakouska. Žáci navštěvují po vyučování sportovní kroužky vedené tělocvikáři v jejich volném čase. Partnerem školy je FC Viktoria Plzeň. Sportují i vyučující. Ti se každou středu scházejí na volejbale, aby pak turnajích pravidelně obsazovali medailová umístění. Pořádají výlety na kolech a v zimě na běžkách.
 
Ve škole jsou dvě tělocvičny (větší je pro míčové sporty a je zde horolezecká stěna) a letos nově upravená posilovna. Tyto i ostatní prostory školy bude možné vidět v pátek 30. 11. 2012 a 18. 1. 2013 od 13.00 do 17.00 při dnech otevřených dveří.

 

Autor: Lubomír Čihák   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.