Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva žáků z Ambergu

Hlavní stránka / Úvod / Články / Návštěva žáků z Ambergu

13.12.2016

Návštěva žáků z Ambergu

Dne 28. 11. 2016 jsme přivítali na naší škole návštěvu z Berufliches Schulzentrum Amberg (BSA) – přijelo 40 žáků prvních ročníků s učiteli Rainerem Grafem a Florianem Kollerem. S Rainerem Grafem se známe již 12 let a pojí nás i společná práce našich a jejich žáků na evropském projektu řízení jeřábu a třídicího automatu po Internetu e-Ants z let 2007 -8, který byl vyhlášen jako nejlepší projekt roku v Bavorsku. Po uvítání zástupkyní ředitele Jarmilou Konopovou probíhala exkurze žáků BSA po skupinách v laboratořích mechatroniky, měření a diagnostiky, pneumatiky a robotiky, kde naši žáci předváděli práci na osmi rozmanitých úlohách (titulní obrázek).

Pavel Steininger je seznámil s novým vybavením učebny obráběcích strojů a předvedl jim v činnosti náš nový souřadnicový měřicí stroj. Dále žáci BSA navštívili školní knihovnu a hodiny výuky v laboratořích dílenských cvičení. Zde je nejvíce zaujal výrobek našich žáků - protéza s dálkově řízenými prsty (foto).

Po obědě si ještě hosté prohlédli centrum Plzně a vánoční trhy a pak jsme se s nimi rozloučili s tím, že nás pozvali na návštěvu Ambergu v příštím roce.  

Zajímavým efektem z návštěvy je žádost našich žáků, kteří doprovázeli hosty nebo jim předváděli a komentovali úlohy, aby byla odborná technická témata více obsažena ve výuce cizích jazyků.

Za zajištění exkurze děkuji vedení školy, překladatelkám Ivaně Harmadyové, Ivaně Kurzové, vedoucí školní knihovny Andree Macnerové a učitelům Miroslavovi Hůrkovi, Milanovi Nechanickému, Júliusovi Regulovi, Pavlovi Steiningerovi a Petrovi Vlčkovi.

 

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.