Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva žáků a učitelů BSA Amberg v Plzni

Hlavní stránka / Úvod / Články / Návštěva žáků a učitelů BSA Amberg v Plzni

17.1.2019

Návštěva žáků a učitelů BSA Amberg v Plzni

Dne 19. 12. 2018 jsme v naší škole přivítali návštěvu 40 žáků s učiteli ze Střediska odborných škol z Ambergu (BSA Amberg). Součástí střediska je také Státní technická vysoká škola mechatroniky a elektrotechniky, vyučující stejný obor jako naše škola; kromě žáků tohoto oboru přijeli i žáci oboru kovoobrábění.

Po přivítání následovala prohlídka laboratoří elektropneumatického řízení, mechatroniky, robotiky a CNC. Při následné prezentaci v malé aule jsme byli seznámeni se Sítí senzorů - měřicí ústřednou, tvořenou mikropočítačem RaspberryPi, která získává data o teplotě ze vzdálených míst bezdrátově, pomocí WiFi přenosu. Projekt nám v angličtině představil jeho tvůrce – žák oboru mechatronika z BSA.

V rámci neformálního společného projektu pracují s mikropočítačem RaspberryPi i naši dva žáci ze 4ME (Ta Minh Hieu a Jan Vlachovský). Jím budou řídit výrobní linku a robotickou ruku. O robotické ruce referoval Ta Minh dokonce v němčině, čímž německé přátele příjemně překvapil.

Po obědě jsme naše hosty provedli předvánoční Plzní. V diskusi přišli přátelé z Ambergu s návrhem propojit naše školy webovými kamerami, což je jistě zajímavý návrh, ale bude třeba posoudit, kam kamery zaměřit a co na to GDPR.

Na titulním snímku před radnicí se žáky BSA vidíme prvního a druhého zleva Floriana Kollera, učitele programování a průmyslového zpracování obrazu a Hermanna Prölse, učitele mechatronických systémů a regulační techniky, druhého a třetího zprava Bernharda Mikutu, zástupce pro Státní technickou vysokou školu a Michaela Kaulbacha, učitele technické mechaniky.

Za zajištění hladkého průběhu návštěvy děkuji vedení školy, kolegyním Ivaně Harmadyové a Tereze Klímové a kolegovi Pavlu Steiningerovi.

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.