Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva z Hong Kongu

Hlavní stránka / Úvod / Články / Návštěva z Hong Kongu

20.11.2019

Návštěva z Hong Kongu

Po roční pauze nás dne 31. října 2019 navštívila skupina dvaceti studentů z Hong Kongu v doprovodu pěti vyučujících. Pro studenty byl připraven dopolední program. Ten zahrnoval přivítání, kterého se zúčastnil i ředitel školy Ing. Študent. Následně zástupce SPŠ Strojnické Filip Kejva společně se zástupcem SOŠ profesora Švejcara Karlem Herličkou stručně seznámili zahraniční studenty s historií naší školy a seznámili je také s aktuálními studijními obory. Přivítání bylo zakončeno pěveckým vystoupením studenta Jindřicha Krsteva.

Po úvodním programu v aule školy byli zahraniční studenti rozděleni do 5 skupin, k nimž byli přiřazeni dva žáci naší školy jako průvodci. Prvním bodem programu bylo nahlédnutí do hodin angličtiny, kterých se hongkongští studenti také aktivně zúčastnili. Učitelé anglického jazyka, stejně jako jejich studenti, si pro zahraniční studenty připravili rozmanité konverzační aktivity, při kterých se řešila i témata související s aktuálním politickým děním v Hong Kongu. Náplní další vyučovací hodiny byla prohlídka odborných učeben, kde si jednotlivé třídy či studenti připravili speciální program. (K. Kreutzerová, A. Krejčí, A. Voříšková, 2.A)

Žákyně třídy 4.BC představily studentům z Hongkongu obor sociální činnost. Ve skupinách předvedly praktickou část, kterou se na škole učí. Se studenty prováděly resuscitaci, kterou si hongkongští studenti zkusili na figurínách. Ukázaly základy masáže, péči o dítě a polohování osob.“ (K. A. Rakoczy, 4.BC)

Studentům z Hong Kongu jsme ukázali naše odborné učebny, mimo jiné i učebnu programování NC obráběcích strojů včetně praktické ukázky obrábění na CNC frézce a soustruhu. Žáci třídy 4ME prezentovali výuku mechatroniky jak na příkladu programování na počítačích, tak i převedení programů na samotné obráběcí stroje. Doufáme, že návštěva naší školy byla pro zahraniční hosty zajímavá a byli bychom moc rádi, kdyby se nám podařilo přijmout jejich pozvání do Hong Kongu.“ (Ondřej Sloup, Jan Vatecha 3STB)

„Měli jsme pro studenty připravený program, zazpívali jsme jim jednu z nejznámějších českých písní – „Být stále mlád“ od Karla Gotta. Z prezentace se o tomto umělci dozvěděli i některé zajímavé informace. Myslím, že se jim u nás moc líbilo a všichni doufáme, že nás zas někdy navštíví.“ (J. Řežábková, 1.A)

Celá akce byla zakončena rozloučením a závěrečnou diskusí v aule školy.

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.