Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

Hlavní stránka / Úvod / Články / Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

11.12.2019

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

V průběhu prvního prosincového týdne (2/12 – 6/12) navštívila naši školu v rámci programu EU „ERASMUS +“ paní Frédérique Aschmit, vyučující anglického jazyka na střední škole Jules Fil v malebném městě Carcassonne ve Francii. Cílem pobytu bylo bližší seznámení se se systémem českého středoškolského vzdělávání, porovnávání metodických forem ve výuce a výměna pedagogických zkušeností.

Paní Aschmit navštívila celkem osm hodin anglického jazyka u různých vyučujících v různých třídách, kde měla možnost vidět hodiny zaměřené nejen na konverzaci, odbornou angličtinu, ale i  na různé prezentace či přípravu studentů k maturitní zkoušce. V průběhu týdne se paní Aschmit také zúčastnila výuky některých technických předmětů, a to mechatroniky, CNC programování a strojírenství a dalších odborných předmětů: pečovatelství, zdravotní tělesné výchovy a organizace volného času. V odborných hodinách, na kterých nemohli z časových důvodů být přítomni učitelé anglického jazyka, se role překladatele ujali úspěšně sami studenti a podrobně objasnili probíhající aktivity. Výměna informací i sdílení vzájemných zkušeností proběhly i při neformálních příležitostech a osobních setkáních

V závěru týdne paní Aschmit seznámila většinu tříd s historicky známým městem Carcassonne a jeho okolím formou prezentace, která byla zakončena krátkým kvízem testujícím zábavnou formou znalosti českých studentů o Francii. Během pobytu v Plzni  paní Aschmit kontaktovala několik firem, ve kterých se snažila zajistit několikatýdenní odbornou praxi svým studentům pro příští školní rok.

Týden strávený s francouzskou kolegyní proběhl v příjemné atmosféře, úspěšně a byl přínosem pro obě strany.

Autor: Mgr. Helena Křivohlavá, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.