Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva firmy Gühring rozšířila obzor žáků prvních ročníků

Hlavní stránka / Úvod / Články / Návštěva firmy Gühring rozšířila obzor žáků prvních ročníků

2.6.2015

Návštěva firmy Gühring rozšířila obzor žáků prvních ročníků 25. a 26. 5. 2015 navštívili žáci tříd 1STA a 1MSA výrobní závod Gühring s.r.o. Sulkov, který je součástí koncernu Gühring KG. Tato firma má více než stoletou tradici a patří ke světové špičce v oblasti výroby řezných nástrojů a upínačů pro obrábění.

Žáků se ujal výrobní ředitel a jednatel společnosti pan Michal Mlčoch (mimo jiné také absolvent plzeňské strojnické průmyslovky) a po úvodní prezentaci firmy je provedl celým provozem. V závodě blízko Plzně vznikají špičkové vrtáky, mikrovrtáky, výstružníky, pájené nástroje s řeznými destičkami ze slinutých karbidů, upínací systémy (hydraulické, tepelné – na principu smrštění po indukčním ohřevu a speciální), montují se celé stroje (CNC brusky a aparatury pro tepelné upínání), firma zajišťuje servis nástrojů, kalibraci měřidel a poskytuje i další služby. Na stránkách www.guehring.cz jsou pro zájemce podrobné informace a pro výuku třeba kalkulačka řezných podmínek (http://www.guehring.cz/kalkulator/).  
 
Pan ředitel Mlčoch vyjádřil uspokojení nad zájmem školy o návštěvu firmy a také naději, že se sulkovský závod stane působištěm některých žáků po absolvování školy. O zdatné strojaře je nouze. Z pohledu vyučujících považujeme exkurzi za motivující a hodnou následování a společnosti Gühring děkujeme.
 
  

 

Autor: Josef Gruber, Mgr. Dagmar Špalová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.