Mapa webu Česky English Deutsch

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

Hlavní stránka / Úvod / Články / Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

23.1.2018

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

V měsíci listopadu 2017 se někteří naši studenti technických oborů 4. ročníků zúčastnili motivační soutěže pořádanou firmou SONY DADC v zastoupení Mgr. Julie Borecké z HR oddělení. Čtyři nejúspěšnější práce studentů Jakuba Řáhy 4 MEB, Jana Vítovce 4 MEB, Ondřeje Bábíka 4 MSA a Filipa Hudouska 4 MSA byly vybrány a v měsíci lednu 18. 1- 19. 1. 2018 navštívili v doprovodu Mgr. Ivety Tomáškové obě pobočky SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau.

V Anifu se studenti seznámili s přípravnými postupy při výrobě CD, DVD, blu-ray a play station disků. Prohlédli si různá oddělení firmy a na závěr si vyzkoušeli poslech hudby a zhlédnutí úžasného videa v absolutně izolované zkušební místnosti, kde vše působilo silným dojmem na váš zrak, sluch i celkové smyslové vnímání. 

V Thalgau se žáci účastnili intenzivního interaktivního programu, jehož součástí byla prohlídka výroby všech výše zmiňovaných typů disků od prvních kroků až po distribuci k zákazníkovi. Studenti si oblékli speciální bílý oblek a boty, odložili své mobilní telefony a veškerá média a vyrazili do skutečného výrobního procesu. Všichni pracovníci se nám plně věnovali a ochotně zodpovídali jakékoli dotazy našich studentů v anglickém jazyce.

Po celou dobu pobytu jsme byli ubytováni v příjemném prostředí JUFA hotel Salzburg se snídaní a krásným výhledem na místní dominantu tvrz nad Salzburgem. Součástí program byla příjemná večerní procházka Salzburgem zakončená ve stylové rakouské hospůdce v centru města s ochutnávkou typické rakouské kuchyně.

Návštěva se studentům i kantorům velice líbila. Spolupráce s firmou SONY DADC byla příjemná a profesionální, a proto věříme, že navázaná spolupráce potrvá i do budoucna.

 „ Z našeho pohledu to byl určitě skvělý zážitek. Zjistili jsme, jak to chodí ve firmě SONY DADC a užili jsme si i spoustu zábavy, protože tam byl skvělý kolektiv super lidí! Firma SONY DADC nám poskytla nadstandartní servis od malé pozornosti v podobě reklamních předmětů, dobrého firemního oběda v místní závodní jídelně až po velmi chutnou večeři v typické rakouské restauraci v Salzburgu, jehož ulicemi a zajímavými místy nás provedla slečna průvodkyně. Kdybychom měli možnost jet do Salzburgu znovu, určitě a moc rádi bychom jeli zas!“  (Jakub Řáha, Jan Vítovec 4 MEB)

Autor: Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.