Mapa webu Česky English Deutsch

Language course 2018

Hlavní stránka / Úvod / Články / Language course 2018

25.9.2018

Language course 2018 Rok se s rokem sešel a, jak je již příjemným zvykem, studenti 1. a 2. ročníku pedagogického lycea se zaměřením na humanitní studia vyrazili třetí zářijový týden na jazykový kurz anglického jazyka, který se letos konal v Železné Rudě.

Během dopolední výuky se studenti učili nebát se angličtiny a díky všestranným aktivitám si procvičovali, jak reagovat v cizím jazyce, učili se zorientovat v mluveném a psaném neznámém textu, úkolu, zadání hry či situaci, zkrátka se jednalo o simulaci reálného života, což je základním smyslem jakékoliv výuky cizích jazyků.

Odpolední aktivity zase poskytly studentům šanci uplatňovat svoje znalosti cizího jazyka v souvislostech s kulturou, reáliemi a každodenním životem, kdy ve skupinách tvořili projekty o životě v Železné Rudě, simulovali situace výběru dovolené v cestovní kanceláři či soutěžili ve vědomostních kvízech.

Večery patřily prezentaci společné práce a vrcholem kurzu bylo překvapení pro studenty 1. ročníku v podobě divadelního představení, které si pro ně připravili studenti 2. ročníku, kdy hráli scény z děl klasiků anglické literatury. Ovšem ani druháci nebyli o překvapení ochuzeni, neb studenti 1. ročníku odkryli výsledky své špionské hry, kdy měli zjistit o svém novém kamarádovi z 2. ročníku potají co nejvíce informací.

Celý kurz se nesl v přátelské atmosféře a díky němu získali studenti zase o něco pozitivnější vztah k angličtině.

 

Autor: Mgr. Tereza Klímová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.