Mapa webu Česky English Deutsch

Kroužek němčiny – exkurze do firmy MBtech

Hlavní stránka / Úvod / Články / Kroužek němčiny – exkurze do firmy MBtech

27.2.2017

Kroužek němčiny – exkurze do firmy MBtech

Od 1. listopadu 2016 mají žáci naší školy možnost navštěvovat kroužek němčiny. Klasická výuka, která je zaměřena na gramatiku a slovní zásobu, je jedenkrát měsíčně obohacena jazykovými animacemi Lucie Holečkové. Motivaci k učení němčiny nachází žáci také v rámci spolupráce s německými firmami.

Jednou z těchto firem je největší engineeringová společnost v ČR, MBtech Bohemia. Personalistka firmy, paní Šárka Bilíková, pro naše němčináře připravila velice vydařený vstup do hodiny německého jazyka a následnou exkurzi do firmy. 31. ledna nás ve škole navštívili zástupci firmy a pro žáky si připravili zajímavý program. Hodinu vedl rodilý mluvčí, pan Johannes Goldbach, se kterým si žáci procvičili svoje komunikativní dovednosti. Pan Goldbach žáky seznámil s činností firmy a naučil je nová slovíčka (části automobilu). Na závěr žáci obdrželi velmi praktický dárek – vodotěsné pouzdro na mobil.  

Dne 21. února se žáci pod vedením paní učitelky Ivany Kurzové vydali na plánovanou návštěvu do sídla firmy MBtech. Exkurze začala prohlídkou Prototypového centra, kterou vedl pan ředitel Vohnout. Ukázal nám zde první návrhy součástek do automobilů. Ve 3D programu byla k vidění třeba plastová maska na nejnovější Mercedesy. Podívali jsme se také přímo do dílen, kde bylo možno spatřit počítačem řízené frézky, lakovny a testovací místnosti. Nejvíce nás zaujala místnost s Mercedesy, kde jsme mohli nahlédnout do interiéru nového typu Mercedesu AMG. Dále jsme navštívili oddělení Electronic Solutions, kde pro nás pan Junek připravil zajímavou prezentaci o firmě. Konečná zastávka byla u testovacích strojů v oddělení Electronic Development a Validation. Zde se nacházeli nejrůznější roboti, kteří měřili a zkoušeli činnost výrobků. Exkurze byla po všech stránkách vydařená a žáci si kromě nových poznatků a zážitků odnášeli i nová frisbeečka s logem firmy.  

Autor: Mgr. Ivana Kurzová, Jan Kadlec – 2STA   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.