Mapa webu Česky English Deutsch

Jak knihovníci četli v tramvaji aneb Čtení sluší každému

Hlavní stránka / Úvod / Články / Jak knihovníci četli v tramvaji aneb Čtení sluší každému

5.4.2015

Jak knihovníci četli v tramvaji  aneb Čtení sluší každému

O tom, že čtení sluší opravdu každému a že v podstatě neexistuje místo, čas i doba, kdy bychom tuto zajímavou a zábavnou činnost nemohli provozovat, se alespoň zčásti přesvědčili studenti 3.D oboru Informační služby - knihovnictví, kteří se 26. března 2015 s Mgr. V. Bezpalcovou a Mgr. A. Mařákovou vydali na neobvyklou cestu. Zvláštní nebyl dopravní prostředek, protože tramvají č. 4 mnozí z nás jezdí do školy a pak domů, ale účel jejich "mise". Cílem jejich přítomnosti v tramvaji byla především propagace čtenářství a samotných knih.

Spolucestující v tramvaji tak mohli vidět několik mladých lidí, kteří soustředěně a se zájmem četli knihy, a jak se můžete přesvědčit na fotografiích, skutečně jim to slušelo. Milým překvapením bylo zjištění, že v této chválihodné činnosti nebyli sami. I další cestující, aniž by byli do této akce zasvěceni, vyndali ze svých tašek a batohů knihy a dali se do čtení. Byli důkazem, že tento způsob trávení času opravdu není "mrtvý" a mnohým z nás přináší potěšení.
 
Studenti při svém putování z konečné na konečnou nejen četli, ale také rozdávali svým spolucestujícím záložky, na které vybrali zajímavé a vtipné citáty o knihách a které také představovaly obor Informační služby - knihovnictví.
 
Veřejným čtením ve školní knihovně jsme Březen - měsíc čtenářů začali a čtením v tramvaji jsme ho zakončili, ale zážitky a dojmy, které nám přináší čtení knih, nás provázejí po celý rok i celý život, takže přejeme všem krásné chvíle s knihou a hodně zábavy i poučení.

 

Autor: Mgr. Vladimíra Bezpalcová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.