Mapa webu Česky English Deutsch

Hovory s Čapkem

Hlavní stránka / Úvod / Články / Hovory s Čapkem

2.10.2015

Hovory s Čapkem

Náš den D nastal 24. 9. 2015, a to v 11:00 hodin u budovy Studijní a vědecké knihovny v Plzni. Od 3. 9. do 2.10. 2015 se konal Literární festival Hovory s Čapkem, jehož součástí je i Maraton čtení, který proběhl od 11:00 do 14:00 U Branky. Čtení bylo pořádáno SVK ve spolupráci se studenty oboru Informační služby - knihovnictví SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni.

O zahájení celé akce se postarali žáci ze SPŠS a SOŠ profesora Švejcara z naší třídy 2.D. Prvním dílem, které bylo předčítáno široké veřejnosti, byla Dášeňka. Přišly se na nás podívat děti z místních mateřských školek a bedlivě poslouchaly. Čtení Dášeňky se také ujala i naše paní učitelka Bezpalcová, která velmi dobře komunikovala s publikem. Po celou dobu čtení se u našeho stanu zastavovalo plno zvědavých kolemjdoucích.
    
Později nám přišli pomoct i žáci z 1.D, kteří přečetli několik příběhů z Knihy apokryfů. Na první ročník jim to šlo velmi dobře. Jako zástupce Studijní a vědecké knihovny vystoupila paní Martina Košanová, vybrala si cestopisnou črtu Výlet do Španěl. Dalším hostem našeho posezení s Čapkem byl pan Lašek, který se maratonu čtení zúčastnil i minulý rok. Jeho příjemný hlas všechny zaujal a vtáhnul do děje knihy. 
 
Třešničkou na konec našeho programu byli žáci ze 4.D. Jejich čtení bylo velmi působivé. Je opravdu znát, že jsou zkušenější, tak doufám že nám to příští rok půjde stejně dobře jako jim.  Atmosféra byla velmi příjemná a čtení si užilo nejen publikum, ale i účinkující. Tímto chci poděkovat všem účinkujícím za jejich krásné čtení, Studijní a vědecké knihovně za krásnou akci a zpestření dne. Tak zase za rok! 


 

Autor: L. Ledvinová, A. Slámová, 2.D   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.